Печіння в грудній клітці при застуді
Застуду, грип та інші ГРВІ часто супроводжує кашель. Інколи він зумовлює появу болю і печіння у грудній клітці. Наприклад, при трахеїті, тобто запаленні трахеї (дихальної трубки, що з’єднує гортань з бронхами), можливі сухий, нав’язливий кашель, відчуття дряпання у горлі та біль у грудній клітці вздовж трахеї. Якщо кашель при бронхіті дуже сильний і частий, його напади тривають довго, то у багатьох людей виникає біль унизу грудної клітки, на рівні нижніх ребер та живота. Такий біль пов’язаний із тим, що під час кашлю відбуваються різкі скорочення м’язів діафрагми та черевного пресу. Зазвичай, коли людина здорова, ці м’язи не зазнають такого великого навантаження. Саме воно й спричиняє біль.
Біль у грудній клітці при застуді без кашлю
Якщо застуда не супроводжується кашлем, то біль у грудній клітці малоймовірний. Можливий він, наприклад, при пневмонії, яка розвивається від самого початку нездужання (інфекція відразу потрапляє у легені). Частіше біль у грудях за відсутності кашлю зумовлений не застудою, а іншими причинами. Приміром, він може свідчити про інфаркт міокарда (різку недостатність кровопостачання певної ділянки серця і її відмирання) або легеневу емболію, яка розвивається, коли згусток крові проходить через кровоносну систему та зупиняється у легеневій судині, перекриваючи її. Через це легені не отримують достатньо кисню, людина відчуває ядуху і стиснення у грудях. Також біль в печіння у грудях буває наслідком ураження стравоходу шлунковим соком (гастроезофагеальна рефлюксна хвороба), невралгії, гострого панкреатиту, виразки шлунка, розшарування аорти тощо. Щоб визначити причину болю в грудях, слід обов’язково звернутися до лікаря. Цей симптом не можна залишати без уваги.
Як лікувати біль у грудній клітці при застуді
Лікувати біль у грудній клітці, що виник внаслідок кашлю при застуді та ГРВІ, можна нестероїдними протизапальними засобами місцевої дії. Якщо біль зумовлений перенапруженням м’язів, у пригоді стануть гель або крем з диклофенаком натрію, ібупрофеном тощо. Мається на увазі виражений біль, який заважає людині рухатися. Якщо ж інтенсивність болю помірна або слабка, краще обійтися без ліків, щоб не створювати зайвого медикаментозного навантаження на організм, уражений застудою. Після ослаблення і зникнення симптомів ГРЗ або ГРВІ біль у грудній клітці також мине.
Після застуди болить грудна клітка
Після застуди та ГРВІ у деяких людей болить грудна клітка та інші частини тіла, зокрема ноги. Найчастіше це пов’язано з ослабленням організму через перенесену респіраторні інфекцію, з повільним виведенням токсичних речовин та наслідками кашлю. Біль у грудях як залишковий симптом має минути досить швидко.