Алергія або застуда?
Гостре респіраторне захворювання (застуда), гостра вірусна респіраторна інфекція (ГРВІ) та алергія на пилок рослин (поліноз), продути життєдіяльності та шерсть домашніх тварин, на пилових кліщів, плісняву мають один схожий симптом – нежить. Для всіх цих недуг характерні чхання, інколи свербіж у носі та очах, рясні прозорі виділення з носа, до того ж дихати ним важко через набряк та закладення.
Як відрізнити застуду від алергії
Дотримуватися температурного режиму.
У приміщенні варто підтримувати середню кімнатну температуру: різкі перепади можуть тільки погіршити ваше самопочуття. Тому подбайте, аби був вимкнений кондиціонер. У разі потреби варто накинути на плечі піджак чи шалик.
Чи може алергія бути схожа на застуду
Нежить при алергії схожий на той, що часто супроводжує застуду та ГРВІ. І при алергії, і при застуді у перші 1-2 дні нездужання у носі свербить, людина багато чхає. Потім з’являються рясні водянисті виділення з носа та відчуття його закладення. Так само, як і при застуді та ГРВІ, алергічний нежить може минути за 7-10 днів, якщо, наприклад, людина виїде з приміщення, де є алергени, або закінчиться цвітіння рослини-алергену чи зміниться погода – пройдуть дощі, що суттєво зменшать концентрацію пилку в повітрі.
Чим відрізняється алергія від застуди
Від нежитю через застуду та ГРВІ алергічний нежить відрізняється тим, що його характер лишається однаковим упродовж всього захворювання: це рясні прозорі виділення, сльозотеча, набряк верхніх дихальних шляхів. Якщо ж нежить зумовлений застудою або ГРВІ, він проходить у кілька стадій. Спочатку ніс закладає, з’являються прозорі виділення. Потім вони густішають, змінюють колір від білого до жовто-зеленого та виводяться, ніс очищується, і людина одужує.
Це, так би мовити, ідеальний сценарій, який триває приблизно тиждень. Однак у багатьох людей, що мають знижений імунітет, нежить через застуду та ГРВІ не минає значно довше або переходить у синусит.
Річ у тім, що внаслідок набряку слизової оболонки носа погіршується відтік слизу з дихальних шляхів, він поступово накопичується там і стає поживним середовищем для власної умовно-патогенної мікрофлори людини, тобто бактерій, що завжди є в організмі. Про розвиток синуситу можуть свідчити такі симптоми, як підвищення температури тіла, дуже утруднене носове дихання, головний біль, відчуття болю та розпирання на обличчі (у зонах щелепових або лобних пазух), гнійні виділення з носа. Синусит, тобто запалення приносових пазух, часто розвивається у дітей молодшого віку, бо у них дихальні шляхи вужчі, ніж у дорослих, що утруднює виведення слизу.
Алергія рідше стає причиною синуситу, але це теж не виключено, бо під час алергічного нежитю у носі є набряк. Він може зумовити звуження дихальних шляхів, якими слиз виводиться з приносових пазух. Отже, там може накопичитися застійний густий слиз, який стане поживним середовищем для бактеріальної інфекці
Нежить – це алергія або застуда
Нежить – це симптом і алергії, і застуди, і ГРВІ. Незалежно від причини нежитю, разом з ним у більшості людей з’являється головний біль, вони швидко стомлюються, їм важко сконцентрувати увагу, запам’ятати щось важливе. Це пов’язано з тим, що внаслідок порушення носового дихання клітини мозку отримують кисню на 10–20% менше від потреби. Діти, які ледь не щотижня хлопають носом, через погіршення функцій мозку можуть навіть відставати у навчанні. Отже, нежить потрібно лікувати, причому залежно від його природи.
Усі симптоми алергічного нежитю зникнуть, якщо усунути контакт людини з алергеном. Визначити його буває складно, тому застосовують антигістамінні засоби, що діють на різні прояви алергії, незалежно від алергену. Їхня дія ґрунтується на блокуванні рецепторів гістаміну, тобто на ліквідації передумов для запалення слизової оболонки носа. І чим швидше розпочати лікування алергії антигістамінним препаратом, тим краще. Якщо не звертати уваги на поліноз, то щороку організм буде реагувати алергічним нежитем на дедалі більшу й більшу кількість рослин-алергенів. З часом такий поліноз може перерости у бронхіальну астму.