Чи можна лікувати ГРВІ антибіотиками

ГРВІ і грип у жодному разі не можна лікувати антибіотиками. Препарати цього класу на віруси не діють. Антибіотик потрібен лише тоді, коли симптоми захворювання свідчать про його бактеріальне походження. Це можуть бути:

  • Відсутність поліпшення стану на 4–5 день хвороби.
  • Підвищена температура тіла до 7–10 днів.
  • Погіршення стану після його поліпшення (підвищення температури після її нормалізації).
  • Посилення кашлю, зниження його продуктивності.
  • Глибокий вдих призводить до нападу кашлю.
  • Біль і відчуття розпирання у вусі або на обличчі, у зоні приносових пазух.

Такі симптоми можуть зумовити різні збудники, тому ідеальний варіант – вибір антибіотика з попереднім лабораторним визначенням чутливості до нього бактеріальної інфекції у конкретної людини. Зробити це не завжди можливо, тому лікарі вибирають антибіотики широкого спектра дії щодо різних патогенних бактерій на підставі симптомів, стану пацієнта, власного досвіду тощо.  

Жінка запиває таблетку водою

Лікувати ГРВІ антибіотиками шкідливо?

Неправильне застосування антибіотика не зменшує, а, навпаки, збільшує ризик ускладнень. Якщо при перших ознаках хвороби розпочати прийом антибіотика «про всяк випадок», він знищить корисні бактерії організму (молочнокислі, біфідобактерії тощо). Це неодмінно зумовить проблеми з травленням їжі (дисбактеріоз кишечника). А ще гірше, що масова загибель в організмі бактерій звільнить і неймовірно збільшить «життєвий простір» для вірусів. Тому ГРВІ та грип можуть мати більш тяжкий перебіг і триватимуть довше. Тож лікувати грип та ГРВІ антибіотиками не тільки не доцільно, а й шкідливо.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху