Чому ломить тіло при застуді

Багато людей не розуміють, чому ломить тіло при застуді та грипі. Ці недуги вражають нібито лише органи дихання, але болять усі кістки та м’язи. Насправді застуди та ГРВІ, особливо грип, зачіпають весь організм. Їхні симптоми – це наслідки процесів, що відбуваються всередині тіла. Віруси можуть існувати і розмножуватися лише в живих клітинах, уражаючи їх в геометричній прогресії. Згодом ці клітини масово гинуть (після цього при грипі з’являються катаральні явища — нежить і/або кашель). Імунні фактори організму (інтерферони, макрофаги, Т-лейкоцити тощо) атакують віруси, частково знищують їх, але теж мають втрати в своїх лавах. У цій «війні» утворюється багато продуктів розпаду з клітин різного типу, білкових сполук, вірусів. Це токсини, які негативно впливають на усі органи і тканини. У перші дні нездужання їх багато, тому через інтоксикацію все тіло болить. З цієї ж причини з’являється і головний біль у зоні чола та скронь. Існує припущення, що чим міцніший імунітет у людини, тим активнішою буде імунна реакція на проникнення в організм вірусів, а отже, тим відчутнішим буде біль у тілі та вищою температура.

У жінки висока температура

Cкільки днів ломить тіло при застуді

Тривалість ознак інтоксикації при застуді, ГРВІ та грипі індивідуальна. Зазвичай тіло ломить до початку хвороби, коли ще немає високої температури, нежитю та кашлю, тобто у перші 1-2 доби нездужання. Часто саме біль у м’язах, суглобах та кістках є першим симптомом грипу. Однак лікарі наголошують на тому, що вірусні збудники ГРЗ в організмі, як правило, довго не існують. Коли на слизових оболонках вже немає клітин епітелію, сприйнятливих для вірусів, а організм знайшов проти них антитіла (десь на 4–5 день хвороби), віруси гинуть і знищуються. Натомість залишені ними пошкодження роблять слизові оболонки беззахисними перед умовно-патогенною мікрофлорою. Тому можуть розвинутися отит, бронхіт, синусит тощо. Ці ускладнення теж можуть супроводжуватися больовими відчуттями різної локалізації.

Після ГРВІ болить все тіло

Буває так, що температура вже спала, кашель та інші симптоми ГРЗ або ГРВІ майже зникли, але натомість з’являється відчуття, що болить все тіло. Це наслідок того, що організм знешкоджує і виводить продукти життєдіяльності вірусів і бактерій, а також власні клітини, що загинули. Усі ці токсини порушають нормальний обмін речовин у м’язах, у них накопичується молочна кислота, тому і виникає біль. Дається взнаки і астенія після перенесеної хвороби — слабкість і біль у ногах, головний біль, запаморочення. Біль у тілі після застуди поступово, за 3-10 днів минає, коли печінка та нирки зрештою виводять токсичні речовини. У цей період треба пити достатньо рідини, правильно харчуватися та більше відпочивати.

Температура і ломить тіло без ознак застуди

Якщо у людини підвищена температура і ломить тіло без ознак застуди, це може бути початок грипу чи іншої ГРВІ або прояв якогось хронічного захворювання. У першому випадку можливі два сценарії: організм впорається з інфекцією, і буквально вже наступного дня відновиться нормальне самопочуття, або не зможе її здолати, і тоді до наявних симптомів приєднаються головний біль, сухий кашель, біль у горлі, нежить тощо. При грипі та ГРВІ відчуття ломоти у тілі минає за 1–2 дні, а висока температура спадає за 3–5 днів. Якщо ж ці симптоми зберігаються набагато довше, то вони можуть свідчити про прихований запальний процес інфекційного походження (туберкульоз) або неінфекційного (ревматоїдний артрит, алергія). Відчуття болю є суб’єктивним, тобто однаковий біль у тілі одна людина може описати як нестерпний, а інша – як незначний. Натомість підвищена температура – об’єктивний показник. Якщо вона тримається довго, це може бути наслідком тіреотоксикозу, геморагії, онкопатології. Слід негайно звернутися до лікаря! У здорових людей температура може тимчасово підвищуватися у відповідь на бурхливі емоції, на спортивні та фізичні перевантаження, у жінок – під час овуляції та в першому триместрі вагітності.

Прокрутка до верху